Shfaqni një gatim të përsosur dhe një ndjesi të shkëlqyer të dashurve tuaj. Qofshi një darkë e këndshme, apo një drekë e zbukuruar, me këtë vakt është e garantuar për t’u dhënë të gjithëve një përvojë të mirë.
Përbërësit:
Ju do të duhet vetëm disa përbërës të thjeshtë për të bërë copëza derri të pjekura. Matjet e sakta janë renditur në kartën e recetës më poshtë. Këtu është një përmbledhje e asaj që ju nevojitet: Kripë Kosher dhe piper i zi: Nëse përdorni kripë të mirë, duhet të zvogëloni sasinë që përdorni, ose gjellë mund të përfundojë shumë e kripur. Erëza: Përdoni pluhur speci djegës dhe hudhra. Paprika e tymosur është një tjetër mundësi e shijshme. Sigurohuni që erëzat që përdorni janë të freskëta! Një erëz e ndenjur lehtë mund të prishë një pjatë. Bërxolla e derrit: Mund të jenë pa kocka ose me kocka, megjithëse preferohen të blihen pa kocka, mund të jenë të trasha ose të holla. Udhëzimet janë dhënë në kartën e recetës më poshtë.
Si të piqni bërxollën e derrit?
1. Hidheni përbërësit në mish. Filloni duke miksuar erëzat me mishin.
2. Piqeni në pianurë. Skuqeni për dy minuta në cdo anë. Nëse bërxolla është e hollë, atëherë do thotë që janë bërë. Kontrolloni temperaturën e brendshme të bërxollës për t’u siguruar.
3. Nëse bërxolla juaj është e trashë, hapi juaj tjetër është që t’i pjekni në furrë 230°C derisa të jenë gatuar, rreth 10 minuta.
4. Pushimi. Lërini të pushojë para se ta servirni, sepse kjo lejon që lëngjet të vendosen dhe rishpërndahen, duke e mbajtur bërxollën e derrit të këndshme dhe të lëngshme.
Këshilla
Mos i digjni!
Kur piqni bërxollën e derrit në furrë, sigurohuni që mos t’i gatuani më shumë sec duhet.
Mund ta piqni lehtë
Limiti kohor: 10 minuta, 230°C. Duke e kontrolluar here pas here nga të dyja anët. Kur mbingarkohen, ato bëhen të ashpra dhe të thata.
Verë e Kuqe
Shtoni pak Verë të kuqe, pasi i jep një shije të këndshme.
Posted in
#Uncategorized
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare