Pulë e pjekur me Perime

Shfaqni një gatim të përsosur dhe një ndjesi të shkëlqyer të dashurve tuaj. Qofshi një darkë e këndshme, apo një drekë e zbukuruar, me këtë vakt është e garantuar për t’u dhënë të gjithëve një përvojë të mirë.

Përbërësit që ju nevojiten

Nevojiten vetëm disa përbërës të thjeshtë për ta përgatitur këtë gjellë të shijshme. Këtu kemi një përmbledhje të asaj që ju nevojitet:

 

  • 1 lugë çaji paprika
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji hudhër pluhur
  • 1/2 lugë çaji piper të zi
  • 1 lugë çaji majdanoz
  • 1/2 lugë çaji trumzë
  • 1/2 lugë çaji rozmarinë

Udhëzime

1. Ngrohni furrën në 230 gradë.

2. Lani dhe copëtoni perimet. Lyeni me 2 lugë gjelle vaj ulliri, kripë dhe piper dhe 1/2 lugë çaji erëza italiane ose 1 lugë gjelle barishte të freskëta. Vendoseni në pjesën e poshtme të një pjate me casserole të cekët ose në një tigan me permasë 9×13.

 

3. Me 2 lugë të mbetura vaj ulliri, lyeni pjesën sipërfaqësore të pulës. Mbulon pulën me erëza.

 

4. Vendosni anën e gjoksit të pulës lart mbi perime. Futeni tiganin në furrë, 12 minuta me temperature 230 ° C.

5. Hiqeni pulën nga furra dhe lëreni të pushojë 15 minuta para se ta prisni. (Vendosni perimet në furrë nëse kanë nevojë për më shumë minuta)

Këshilla

Në këtë recetë, pula është pjekur e pambuluar, në mënyrë që lëkura të gatuhet mirë në furrë. Nëse vëreni që pula fillon të marri një ngjyrë kafe pak më shpejtë se në kohën e vendosur, mbeshtjelle mire me leter alumini qe te evitohet skuqja e tepert e pjeses se jashtme.

Nga ana tjetër, pula juaj mund të mos skuqet siç duhet në furrë. Mos kini frikë! Në mënyrë që të skuqet më bukur, shtoni një shtresë tjetër vaji dhe ferkojeni mire pulën, ose mund ta pjekni duke shfrytëzuar lëngjet e ngelura në tigan. Nëse vazhdoni të keni problem me ngjyrosjen e lëkures, gatuajeni pulën në temperature të lartë për disa minuta përpara se ta nxirrni për të pushuar Sigurohuni që ta shikoni nga afër nëse e bëni këtë, megjithatë do të kafen shpejt!

Order this recipe